Sık Sorulan Sorular


Kaliteli bir boya koruma filmi poliüretan esaslı olması gerekir Bu durumda, en az 5 yıl sararmadan performansını sürdürür. Ancak PVC yapıda ki ürünlerde bu süre kullanıldığı iklim şartlarına göre 2-3 yıla kadar düşebilir.

Kimyasal boya korumalar ile karşılaştırdığınızda film kaplama seçeneği daha ağır basmaktadır. Boya koruma filmleri de ham maddeleri ve kalınlıkları açısından çeşitlidir. Doğru ürünü araştırıp seçmeniz, aracınızın görünümü ve korunması için gereklidir.

Uygulama oldukça beceri, deneyim ve dikkat isteyen bir iştir. Bazı araç modeline göre hazır kesilmiş ürün bulsanız da yine de uygulama zorluğu nedeniyle bir profesyonel tarafından uygulanması doğru olur.

Orijinal fabrika boyası üzerine uygulanmış film boya yüzeyine zarar vermeden ve genellikle tek parça olarak çıkarılabilir.

Boya koruyucu film uygulamasından önce, aracınızdaki tüm rötuşlu yüzeylerin, bir profesyonel tarafından boyanmasını ve tam olarak kürleşmesini ( genellikle 15-20gün) öneriyoruz.

Yeni boyanmış araçların üzerlerindeki boya imalatçının önerileri doğrultusunda kürleşmelidir. Doğru yapılan bir boya işlemi üzerine boya koruma filmi uygulaması yapılabilir.

Genelde uygulanmış boya koruma filminin üzerine sadece farklı bir ürün uygulanması tavsiye edilmez.

Evet, kaplayabilirsiniz, ama aracın sadece önünü yaptırmak ile tümünü yaptırmak arasında maliyet ve uygulama zamanı farkı olacaktır.

Boya koruyucu şeffaf film vinil veya boyalı grafikleri etkilemez, uygulanabilir.

Evet. Boyalı polyester, akrilik ve ahşap her yüzeye uygulanabilir, renk değişikliği yapsanız bile otomobillerde olduğu gibi bir yere kayıt ettirmeniz gerekmez.