Sık Sorulan Sorular


Cila aracınızın bir süre parlak kalmasını sağlayan bir uygulamadır. Ancak boya koruma aracınızın parlaklığını sağlarken aynı zamanda aracınızı dış etkenlere karşı korur. Cila bir koruma uygulaması değildir. 

Kaliteli ve ehil ellerde yapılmış boya koruma işlemi asla zararlı değildir. Siz ve aracınız için büyük kazanımları olur.

Bu konuda ürün seçimi ve işçilik çok önemlidir. Genelde piyasada satılan ürünler sonuç vermesi açısından profesyonel ürünlere göre çok daha kötü sonuçlar verir. Tavsiyemiz bir Drive Inn şubesine danışmanızdır. Üstelik çok daha uygun fiyata halledebilirsiniz..

Kuş pisliği boya koruma olan bir arabada size sadece zaman kazandırır, asla sürekli bir koruma sağlamaz. Drive Inn seramik kaplama veya boya koruma diğer boya koruma ürünlerine göre çok daha dayanıklıdır.

Aracınızı mutlaka bildiğiniz bir yerde ve yumuşak süngerle yıkatın. Aracınızın yıkandığı süngere dikkat edin. Lastik ve jantlara kullanılan sünger kesinlikle aracın kaportasında kullanılmamalıdır. Aksi takdirde jant ve lastiklerde kullanılan süngerde biriken çamur ve tozlar aracınızı çizecektir.

Ağaç reçinesinin boyaya zarar verme süresi boya korumasız araçlarda çok kısa olabilir. Ağaç reçinesi kuruduğunda boyayı yakmış olabilir. kaliteli seramik koruma ve boya koruma yapılmış araçlarda reçineyi temizlemek size zaman kazandırır.

Aracınız fırçasız, köpükle veya süngerle ve uygun bir araş yıkama şampuanı ile temizlenmelidir. Fırçalı ve benzinlikteki gibi otomatik yıkama makineleri aracınızı her defasında kesinlikle çizer, üzerindeki verniği alır, matlaştırır.

Cila yada boya koruma aracınızın boyasına zarar vermez. Ancak bu işlemin mutlaka ehil ellerde yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde boyanın yanmasına kadar varan hasarlar oluşmaktadır.

Boya koruma her mevsimde uygulanır, belli bir sezonu yoktur. Özellikle aracınızı ilk aldığınızda hiçbir dış etkene maruz kalmadan yaptırmanız önerilir.

Aslında seramik  veya boya koruma uygulaması mutlaka yeni araca yaptırılmalıdır. Eğer bu uygulamalar yaptırılırsa boyada solma olmaz ve aracınız diğer dış etkenlere karşı mükemmel korunur.